KOT

Kot jest wyjątkowym stworzeniem, którego natury nigdy do końca nie poznamy. Wciąż potrafi zaskakiwać, a jego zachowanie bywa dla ludzi niezrozumiałe. Mimo to jest jednym z nielicznych gatunków dzikich zwierząt, które udało się udomowić. W ciągu ostatnich kilku lat w Europie i Ameryce Północnej koty znacznie prześcignęły psy w rankingach popularności. W erze pracoholizmu i intensywnego życia miejskiego koty domowe są idealnym towarzystwem dla człowieka. Sprawiają najmniej kłopotów: nie trzeba z nimi wychodzić na spacer, dużo śpią i dbają o swoją czystość.
Pomijając czasy europejskiego średniowiecza, kiedy to widziano w kotach sprzymierzeńców Belzebuba, zwierzęta te zawsze były doceniane i uczestniczyły w życiu domowym. Uzależnione od człowieka, który je żywi, nie zatraciły instynktu łowieckiego ani niezwykłej czujności. Wciąż chodzą własnymi ścieżkami i nie dają się łatwo zaskarbić. Zostać obdarowanym kocia przyjaźnią i zaufaniem to zaszczyt i wyjątkowa sprawa. Kto ma kota, ten wie.


Na stronie "Kociego zmysłu" znajdziecie wiele ciekawych informacji na temat życia codziennego tych niesamowitych stworzeń. Będziecie mieli również okazję poznać wpływ kotów na rozwój kultury i sztuki różnych części świata. Zapraszam.

Brak komentarzy: